Ukraine cannot cope on its own
Доступ до ринку, наявність кваліфікованих кадрів та міжнародні програми відновлення. Такі ознаки сприятливого інвестиційного клімату в Україні. Водночас, серед перешкод іноземні компанії – потенційні інвестори називають війну, ризики для безпеки співробітників та корупцію.
Попри стан війни, Україна має великий потенціал для зовнішніх інвестицій прямо зараз, підкріплений гарантіями безпеки з боку Заходу. Україна багата на природні ресурси, а українці налаштовані відновити свою економіку. Саме так заявила цими днями у Берліні на дводенній Конференції з відновлення спеціальний представник США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.
Західні союзники України мають допомогти їй перемогти у війні та підтримати економічне відновлення й зростання потужними інвестиціями. Так вважає колишній держсекретар США Майк Помпео. За його словами, «США та Німеччина наразі лідирують у світі за обсягами військової підтримки України. Разом з інституціями ЄС ми взяли на себе тверде зобов’язання підтримувати героїчну оборону України проти російської агресії. Ми можемо зробити ще більше, заохочуючи прямі іноземні інвестиції в Україну для задоволення найнагальніших потреб».
В свою чергу президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський переконаний, що багато ключових проблем Україна просто не зможе вирішити самотужки, починаючи від очищення наших територій (гуманітарне розмінування) й закінчуючи реальним впровадженням передових світових технологій у безпосередньо головних напрямках відбудови та подальшої розбудови України. За словами Віктора Лещинського, по-іншому не може бути у принципі.