Більше можеш – більший попит!
Вмієш робити щось одне і робити це по-справжньому професійно – дуже добре. Але, якщо додатково до основного профілю той чи інший фахівець володіє модерновими навичками, сучасними «фішками» та новими знаннями, які лише посилюють його універсальність та, відповідно, у рази збільшують затребуваність з боку бізнесу – ось саме те, що сьогодні вкрай необхідно реальному сектору. Бо саме такий напрямок руху диктує нам життя.
Президент Національного експертно-будівельного альянсу України ВІКТОР ЛЕЩИНСЬКИЙ:
– Для того, що фахівці давали набагато більше користі підприємству та були реалізовані, як члени професійної сім’ї (котрі для цієї сім’ї також зароблятимуть гроші), вони повинні бути більш універсальними та глибше обізнаними. Не лише як, приміром, усі звикли, що є суто юрист.
Сьогодні ж це вже має бути юрист із додатковими функціями та знаннями, який зможе у тому числі на практиці використовувати ШІ (штучний інтелект), зможе набагато більше зробити, аніж може просто класичний юрист. Ось, наприклад, в нас є такий напрямок – судово-технічна експертиза.
Тобто, тут не лише технічна спеціальність, але й така, яка пов’язана із юридичними аспектами. А це – дуже важливий напрямок задля захисту того ж бізнесу від кримінальних справ у будівництві тощо.
Тобто, сьогодні вже є дуже багато різних новітніх «фішок», в реалізації яких той же НАУ є передовою навчальною організацією й може давати дійсно якісний навчальний продукт як у вигляді сформованого фахівця, так і у тому, щоб доточити цього фахівця до необхідного рівня, коли компанія буде і захищеною у кадровому резерві, і матиме максимальний прибуток від своєї продукції. Йдеться про постійний тандем бізнесу та освіти.
Держава у першу чергу не повинна заважати. Вона повинна видавати законодавчі й регуляторні акти, які будуть спрямовані на координацію діяльності бізнесу. І, у свою чергу, не ламати освітянський напрямок.