Президент Національного експертно-будівельного альянсу України та групи компаній Win Experts Віктор Лещинський розповів, про добрі справи, підтримку проекту «Я з тобою!» та діяльність власного благодійного фонду.
Що для Вас означає благодійність?
Віктор Лещинський: Не вкладаю у це поняття якийсь глобальний сенс. Просто допомагаю і все. Звісно, це роблю, якщо маю можливість. Добрі справи мають йти від щирого серця, не чекаючи взамін нічого.
Як відноситесь до інклюзії?
Віктор Лещинський: Вважаю, що інклюзія – це норма життя. Кожен має право бути щасливим та успішним. Дуже добре, що в нашій країні ця освітня система послуг стрімко розвивається. Ще років десь тому про неї майже ніхто не знав. Дітей із інвалідністю зачиняли вдома, і вони були приреченими на самотність. У суспільстві діяли нав’язані шаблони та кліше. Цих людей жаліли, а хтось навіть побоювався. Нині ж ситуація змінилася.
Чому Ви підтримали проект «Я з тобою!»?
Віктор Лещинський: До нашого БО «Благодійний Фонд Віктора Лещинського» звернулася співзасновниця БО «БФ «Діти Дітям» Олена Момот, аби ми підтримали цей проект. Моя команда із величезною радістю відгукнулася. Адже, як уже говорив, інклюзія – важливий крок для виховання толерантного суспільства. Тож разом із однодумцями допомагатимемо долати бар’єри цим діткам.
Чи потрібно із раннього віку залучати дітей до благодійності?
Віктор Лещинський: У малечу потрібно закладати основи гуманізму, співчуття, поваги до ближніх ще з дитячого садочку. І лише тоді вони будуть здатні допомагати ближнім. Тому, звісно, дітям треба показувати приклад та долучати до благодійних заходів.
У вас теж є власний благодійний Фонд. Розкажіть про нього
Віктор Лещинський: Вважаю, що будь-який бізнес має бути соціально відповідальним та приносити користь нашій державі. Тому й заснував власний благодійний Фонд, аби підтримувати талановитих людей та займатися соціально важливими питаннями. Девіз його на перший погляд здається дуже простим: «Будуємо Україну разом!». Однак цей вислів обрав не просто так. У ньому вбачаю величезний сенс у напрямку розбудови держави як такої. Це і у значенні безпосереднього будівництва, і у значенні духовного зростання нації.
Чим він займається?
Віктор Лещинський: Зараз моя команда за підтримки Національного експертно-будівельного альянсу України та групи компаній Win Experts активно розвиває Національний музей архітектури та будівництва. Про такий культурний осередок мріяв уже давно, але тільки зараз у мене з’явилась нагода і можливість, аби втілити це в життя. Завдяки музею прагнемо популяризувати серед молоді будівничі професії. Уже віднайшли для нього тимчасове приміщення та почали збирати експонати. У майбутньому ж підшукаємо спеціальне місце, де зможемо спроектувати та збудувати вже ексклюзивне приміщення за міжнародними стандартами для нашого Музею. У нім передбачимо і використання сучасних інтерактивних технологій. За кілька днів запрацює і сайт нашого культурного осередку. Також постійно підтримуємо талановиту молодь, адже майбутнє нашої держави залежить саме від неї.
Яким чином підтримуєте молодь?
В.Лещинський: Провели вже кілька Всеукраїнських конкурсів: «Визначні місця України», «Новорічна листівка на будівельну тематику», «Розробка логотипу для музею архітектури та будівництва». Також заохочуємо студентів КНУБА до написання наукових робіт – кращим молодим-науковцям вручали премії та іменні годинники. Зараз готуємо черговий потужний Всеукраїнський конкурс для студенті та молодих спеціалістів «Будівництво та житлово-комунальне господарство очима митців».
Що це за конкурс?
Лещинський: Можу лише привідкрити завісу, адже положення конкурсу ще розробляються. Ми хочемо, аби митці через власні роботи показали гострі проблеми і своє ставлення до будгалузі та ЖКГ. Роботи оцінюватимуться за такими напрямками: скульптура, графіка, малюнок, дизайн. Плануємо запустити цей конкурс на День святого Миколая.
У чому полягає Ваш особистий секрет успіху?
Лещинський: Головне, треба любити людей, свою команду та справу. І тоді успіх буде гарантованим. А також позитивно міркувати. Робіть добрі справи, і життя вам віддячить…
Спілкувався Юрій Іванов
Фото: Володимир Ануфрієв